Skip to main content

herb miast Ustka logo Facebook Logo Biuletynu Informacji Publicznej rodo Deklaracja dostępności

"Pokój - międzynarodowy konkurs młodzieży w służbie pokoju"

| Monika Dymek

W imieniu p. Małgorzaty Herbich Koordynatora ds. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO chcę Was zaprosić do udziału w międzynarodowym konkursie artystycznym „Pokój - międzynarodowy konkurs młodzieży w służbie pokoju” (PAIX) . Jest to działanie zainspirowane kluczową ideą dla misji UNESCO, czyli budowania pokoju w umysłach ludzi.

W I edycji konkursu przedmiotem działań były rysunki, fotografie i filmy poświęcone tematyce pokojowej. Organizatorzy (UNESCO i France Télévisions) postanowili, że i w tej edycji weźmie udział tylko siedem zaproszonych krajów: Belgia, Francja, Polska, Republika Beninu, Argentyna, Indie i Liban. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się we wrześniu 2021 z okazji Światowego Dnia Pokoju w siedzibie France Télévisions w Paryżu.
ZADANIE KONKURSOWE:
Uczniowie w wieku od 15 do 18 lat - SFILMOWAĆ POKÓJ

Opcja nr 1: „Jesteś autorem plotki. Opowiedz o narodzinach tej plotki i jej konsekwencjach”. Głos narratora w języku francuskim lub angielskim.
Zasady przedstawienia filmu konkursowego:
Należy przygotować nagrany film trwający 1 min. w formacie MP4
Informacje (kredyty) otwierające nagranie: tytuł filmu + dopisek „Concours PAIX, France Télévisions / UNESCO 2020/2021”
Informacje (kredyty) końcowe: informacje nt. klasy, szkoły oraz nauczyciela (lub koordynatora stowarzyszenia) + dopisek „Concours PAIX, France Télévisions / UNESCO 2020/2021”
Format: krajobraz
- Język: głos narratora w języku francuskim lub angielskim (z podpisami w jęz. francuskim, jeśli narrator mówi po angielsku).
- Termin przesłania prac do Polskiego Komitetu ds.UNESCO: 31 maja 2021r.- email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Do dzieł muszą być załączone podpisane zgody na wykorzystanie przez organizatorów konkursu wizerunków osób widocznych na dziełach oraz na wykorzystanie samych dzieł (na formularzach przekazanych przez organizatorów)


Opcja nr 2: „Masz 60 sekund na przekonanie osoby, mającej uruchomić broń atomową, aby tego zaniechała”. Bez dialogu.

Zasady przedstawienia filmu konkursowego:
Należy przygotować nagrany film trwający 1 min. w formacie MP4
Informacje (kredyty) otwierające nagranie: tytuł filmu + dopisek „Concours PAIX, France Télévisions / UNESCO 2020/2021”
Informacje (kredyty) końcowe: informacje nt. klasy, szkoły oraz nauczyciela (lub koordynatora stowarzyszenia) + dopisek „Concours PAIX, France Télévisions / UNESCO 2021”
Format: krajobraz
- Język: Bez dialogu. Muzyka i efekty dźwiękowe dozwolone.
- Termin przesłania prac do Polskiego Komitetu ds.UNESCO: 31 maja 2021r.- email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Do dzieł muszą być załączone podpisane zgody na wykorzystanie przez organizatorów konkursu wizerunków osób widocznych na dziełach oraz na wykorzystanie samych dzieł (na formularzach przekazanych przez organizatorów)
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o kontakt przez szkolną pocztę outlook:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.