Dziś, 3 września, uczciliśmy w naszej szkole jubileuszową - X edycję Narodowego Czytania. Na początku p. Izabela Kramarczuk przypomniała o tej ogólnopolskiej akcji, która propaguje czytanie i znajomość literatury polskiej. Przedstawiła bohaterów tegorocznej lektury – czyli „Moralności pani Dulskiej” G. Zapolskiej, a także zaprosiła wszystkich do szkolnej biblioteki.
Następnie wysłuchaliśmy uczniów klas 3TH/Ż - Wiktorii Seńkowskiej, Dominiki Skonecznej, Sebastiana Wawrzyniaka i Michała Malinowskiego z kl. 1LOMs, którzy przeczytali fragmenty komedii wprowadzając nas w klimat utworu. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli telewizyjną ekranizację sztuki G. Zapolskiej.
Spotkanie odbyło się w szkolnej auli z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Akcja przebiegła dość spontanicznie, a za jej przygotowanie dziękujemy paniom: Izabeli Kramarczuk i Magdalenie Wróblewskiej-Majchrowskiej.

NCZ 21