Dzisiaj, 7 września odbyła się w naszej szkole konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano najnowszy kierunek kształcenia w usteckim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w ZSOiT - oddział mistrzostwa sportowego o specjalności piłka nożna.
Spotkanie zorganizował Starosta Słupski p. Paweł Lisowski oraz Dyrektor ZSOiT p. Katarzyna Ozimek. Na konferencji obecni byli: Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - p. Radosław Michalski, sekretarz Urzędu Miasta Ustka - p. Paulina Kamińska, zastępca Wójta Gminy Ustka - p. Rafał Kuleta, Członek Zarządu Powiatu Słupskiego - p. Marcin Kowalczyk, Radni Powiatu Słupskiego - p. Barbara Madejczyk i p. Andrzej Tyszkiewicz, Prezes Uzdrowisko Ustka Grand Lubicz - p. Łukasz de Lubicz Szeliski, trenerzy piłki nożnej i plażowej piłki nożnej: p. Piotr Piszko, p. Wojciech Polakowski, p. Karol Izmajłowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - p. Elżbieta Mey-Wysocka oraz Szkoły Podstawowej nr 2 - p. Cezary Tokarczyk oraz utalentowani młodzi zawodnicy - uczniowie oddziału mistrzostwa sportowego w usteckim ogólniaku.

Oddział mistrzostwa sportowego o specjalności piłka nożna, został utworzony we współpracy z klubem MKS Jantar Ustka i realizuje program szkolenia sportowego opracowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Gośćmi konferencji były także młode szczypiornistki, reprezentujące klub SZCZYPIORNIAK USTKA, z trenerką p. Ewą Wrześniak. Mamy takie marzenie, że za dwa lata z dziewczętami spotkamy się w naszej szkole w salach lekcyjnych, na korytarzach, ale przede wszystkim w hali sportowej i już teraz kibicujemy im na sportowych arenach.