27 marca 2024 r. po raz drugi 艣wi臋towali艣my Dzie艅 Ochrony Ba艂tyku z PGE Baltica. Z tej okazji w szkole zorganizowany zosta艂 konkurs pn. "艁owcy wiatru", kt贸rego celem by艂o budowanie spo艂ecze艅stwa 艣wiadomego energetycznie i ekologicznie oraz rozwijanie umiej臋tno艣ci samodzielnego rozwi膮zywania problem贸w wsp贸艂czesnej energetyki. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznanie si臋 z seri膮 podcast贸w na temat morskiej energetyki wiatrowej, przygotowanych przez PGE Baltica, dost臋pnych na https://pgebaltica.pl/morska-energetyka-wiatrowa/podcasty W ka偶dej audycji eksperci firmy przybli偶aj膮 najwa偶niejsze zagadnienia zwi膮zane z offshore wind - od przygotowa艅 do budowy morskiej farmy wiatrowej i samego przebiegu budowy elektrowni na morzu, poprzez zasady jej dzia艂ania, rol臋 portu serwisowego a偶 do przybli偶enia zagadnie艅 zwi膮zanych z dostarczeniem energii elektrycznej z morza na l膮d oraz zagadnienia zwi膮zane z ochron膮 艣rodowiska. W konkursie uczniowie mieli za zadanie odpowiedzie膰 na seri臋 zamkni臋tych i otwartych pyta艅, bezpo艣rednio zwi膮zanych z zagadnieniami prezentowanymi w podcastach. Zwyci臋zcy otrzymali nagrody ufundowane przez PGE Baltica, a wszyscy uczniowie szko艂y obejrzeli prezentacj臋, kt贸ra przybli偶y艂a ide臋 morskich farm wiatrowych, pokaza艂a post臋p prac, w tym tak偶e w usteckim porcie, i zako艅czy艂a si臋 aktywnym uczestnictwem w serii pyta艅 i odpowiedzi. Odpowiedzi udzielali Justyna Pacek oraz Marcin Pozna艅 z PGE.

Patronat nad klas膮 drug膮 technikum w zawodzie technik mechanik to nie tylko zaanga偶owanie i wsparcie PGE Baltica w kszta艂cenie naszych uczni贸w, ale tak偶e nowoczesna pracownia pomiarowa w naszej szkole i wsp贸艂praca w promowaniu zdrowego 偶ycia, czystej energii i bezpiecze艅stwa energetycznego kraju.
聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽
聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽