17.03.2023 r.  o godzinie 9.00 w siedzibie ZSOiT w Ustce, już po raz 23, miłośnicy poprawnej polszczyzny zmierzyli się z zasadami pisowni. 21 uczestników konkursu o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego dzielnie walczyło z ,,pułapkami” dyktanda ortograficznego oraz zawiłymi regułami pisowni polskiej. Kto najlepiej poradził sobie w ortograficznych potyczkach? 

Zwyciężczynią ortograficznych zmagań w kategorii szkół ponadpodstawowych została Julia Gogoj z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Słupsku, a w kategorii szkół podstawowych Julia Dziopak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano Monice Grajewskiej i Julii Jonas z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Słupsku, natomiast w kategorii szkół podstawowych, Stanisławowi Lipczyńskiemu z SP 1 w Ustce i Elizie Sztafij z SP2 w Ustce. 

Organizatorem konkursu o tytuł ,,Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego” była, jak co roku, dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz nauczycielki języka polskiego - panie Janina Błażejewicz i Katarzyna Meldner, którym pomogła pani Edyta Łepkowska.  Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Słupsku. 

W tym roku nad pracami jury czuwały zaproszone polonistki, p. Renata Kuligowska i p. Elżbieta Moralewicz. O komfort uczestników konkursu w sali cateringowej oraz oprawę graficzną wydarzenia  zadbały uczennice klasy 1 technikum, Liwia Golinia i Antonina Pioch. 

orto