14 marca, to święto liczby π. Uczciliśmy je razem z naszymi gośćmi: uczniami klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Niepublicznej Szkoły Adventure. Odkrywanie tajemnic Ludolfiny kodami QR, tworzenie plakatu oraz obliczanie wartości π przy użyciu sznurka i talerzy do sztangi, to zadania z którymi świetnie poradzili sobie nasi młodzi goście. Od dzisiaj są znawcami liczby Pi.
Był też apetyczny akcent wizyty - zajęcia z panią Dagmarą Jendrzejczak, na których powstał pyszny baranek wielkanocny i muffiny.
Dzięki prezentacji oraz spacerowi po szkole, uczniowie klas ósmych poznali ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny oraz obejrzeli m.in. pracownię mechatroniczną i hotelarską.
Dzisiejszą imprezę przygotowała pani Junona Olempijuk z dużą pomocą uczniów klasy IIIT: Darii Skalskiej, Alana Miszkina, Dominika Czerskiego, Mikołaja Pietrzyka oraz Patrycji Gałkowskiej z klasy IV T. Prezentacją oferty edukacyjnej szkoły zajęła się pani Monika Dymek.
 
dzien pii
 
dzien piii