4 października 2019r. po raz dziewiąty obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole, ze względów organizacyjnych, świętowaliśmy dzień wcześniej, czyli 3 października.

Z tej okazji odwiedzili nas uczniowie z różnych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce wraz ze swoją nauczycielką matematyki – panią J. Sulewską. Zabawę z matematyką zaczęliśmy od egzaminu z tabliczki mnożenia, który to egzamin śpiewająco zdali wszyscy. Dzięki temu otrzymali tytuł MT Expert oraz zasłużyli na słodki drobiazg. Kolejnymi punktami imprezy były odwiedziny w krainie kodów QR, Matematyczne Bingo i Rozrywki liczbowe. Czas minął bardzo szybko, nikt się nie nudził, a nasi goście zadeklarowali, że chętnie nas odwiedzą przy innych okazjach.

Gospodarzami całej imprezy byli uczniowie z klasy II T: Laura, Wiktoria, Kasia, Justyna, Maja, Konrad, Oliver, Tomek i Kacper, a nad całością czuwała p. Junona Olempijuk.