Uczestnicy konkursu przygotowali bardzo ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. zasad dynamiki, efektu Bernouliego, przewodnictwa elektrycznego, oddziaływań magnetycznych, akustyki, bezwładności czy gęstości cieczy. Duża część uczniów pokazała działanie samodzielnie zbudowanych urządzeń, m.in.: laserowy system alarmowy, pająk elektryczny, łódka z silnikiem parowym, cewka Tesli, silnik szczotkowy czy ramię hydrauliczne. Przy budowie tych urządzeń uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością a ich prace wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród członków komisji jak i innych uczestników konkursu.

Komisja w składzie: Pani Małgorzata Ossowska, Pan Franciszek Garszczyński oraz Pan Tomasz Wróblewski, długo dyskutowała i analizowała występy uczniów. Członkowie komisji podkreślali, iż tegoroczny poziom konkursu był bardzo wyrównany i bardzo trudno było zdecydować kogo wyróżnić przyznano zatem po kilka nagród równorzędnych. Ostatecznie laureatami zostali:

Wojciech Sopala i Dominik Zieliński za „Napęd magnetohydrodynamiczny”

Piotr Bieńkowski i Maciej Demczyna za „Oddziaływania magnetyczne”

Dominik Wierczyński i Adam Więckowski za „Ramię hydrauliczne”

Marta Ledeman i Amelia Stodulska za „Dźwięki i drgania”

Wojtek Baran za „Efekt Bernouliego”

Eryk Zawisza za „Wyładowania elektryczne”

Jakub Holeniszczy i Mikołaj Kadziewicz za „Figury Chladniego”

Waldemar Boczkowski za "Rakietę z butelki"

Komisja postanowiła przyznać także kilka wyróżnień najmłodszym uczniom, których prace były również zaprezentowane w ciekawy sposób. I tak, wyróżniono:

- Miłosza Kuziaka za „Wytrzymałą glebę”

- Dawida Sawickiego za „ Poduszkowiec”

- Igę Macko za „Feniksa z popiołów”

Dyrektor ZSOiT p.Józef Masłowski podziękował uczniom za tak liczne przybycie, podziękował również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz Jury za poświecony czas i ocenę prezentacji uczniowskich. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Akademię Pedagogiczną w Słupsku wręczył Wicestarosta Słupski Pan Rafał Konon.

Zorganizowany w naszej szkole konkurs po raz kolejny stał się okazją dla uczniów do sprawdzenie siebie, do pokazania swoich pasji i zainteresowań oraz prezentacji nowych rozwiązań znanych wszystkim problemów fizycznych, zaś dla nauczycieli był wspaniałą okazją spotkania się, rozmów i wymiany doświadczeń.

Kolejna edycja już za rok. :)