Sukces naszych uczniów w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości 11 listopada 2018 r. w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada 2018 r. o godz.9.00 w Wicku Morskim na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, rozpoczął się XIII Pomorski Bieg Niepodległości, który ma formę 10 km biegu na orientację, strzelania, rzutu granatem i testu wiedzy historycznej.

Drużyny ze szkół, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego - klasy szkół mundurowych, ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych oraz służby mundurowe, rywalizowały w zdobyciu czterech pucharów : Ministra Obrony Narodowej – służby mundurowe, Komendanta CPSP w Ustce (kategoria szkół mundurowych), Starosty Powiatu Słupskiego (kategoria szkół ponadgimnazjalnych), Burmistrza Miasta Ustki (szkoły podstawowe i gimnazjalne).

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczyła drużyna z naszej szkoły w składzie : Grzegorz Śmiłowski (I T), Hubert Niemiec (II LO ), Daniel Turzyniecki (III T).

Wszyscy członkowie drużyny wykazali się nie tylko umiejętnościami i kondycją fizyczną, ale także wspaniałą współpracą, co zdecydowanie złożyło się na sukces.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Oprac. Janina Błażejewicz