13 października 2017 r. był ważnym dniem w życiu naszej szkoły, a w szczególności dla uczniów klas pierwszych, w tym bowiem dniu złożyli oni uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej społeczności w ZSOiT. Uroczystość odbyła się w szkolnej auli. Po części oficjalnej pierwszaki udzieliły "nagany" nauczycielom z okazji ich święta i dedykowali im 2 piosenki. Ciepłe słowa w imieniu rodziców skierowała do wszystkich wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - p. Iwona Wiaderny. Pan dyr. Józef Masłowski również złożył życzenia zarówno uczniom, jak i nauczycielom, a następnie wręczył nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom szkoły. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć prace konkursowe uczniów - czyli portrety i wiersze dedykowane nauczycielom.