Kolejni uczniowie naszej szkoły skorzystali z szansy odbycia praktyki zawodowej poza granicami kraju. Dwudziestu uczniów klasy II technikum w dniach od 08 września do 03 października 2014 uczestniczyło w miesięcznej praktyce zawodowej w ramach projektu „ Bądź konkurencyjny na rynku pracy”. Jedna grupa pod opieką Pani Agnieszki Klimek przebywała w Granadzie w Hiszpanii, a druga pod opieką Pana Jacka Łepkowskiego w Schkeuditz w Niemczech. Oprócz pracy, w ramach pobytu, mieli zagwarantowane różne atrakcji kulturalno – rozrywkowe. Dla jednych zwiedzanie Berlina, Drezna i zabawa w parku rozrywki Belantis, a dla innych wycieczki do Malagi, Sewilli i na Gibraltar oraz wiele innych niespodzianek. Uczniowie w związku z udziałem w projekcie otrzymali pełne wsparcie finansowe i organizacyjne w ramach przygotowania językowo – pedagogicznego, zarządzania i pobytu. Dodatkowym wsparciem finansowym było też kieszonkowe, które każdy uczestnik mógł wydać na własne potrzeby. Z podobnych praktyk skorzystało już 70 uczniów technikum.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach PROJEKTU: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jacek Łepkowski

Zastępca koordynatora