Na uroczystość przybyli następujący goście:

• Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku – p. Zbigniew Babiarz – Zych

• Prorektor Akademii Pomorskiej w Słupsku ds. Nauki – prof. Tadeusz Sucharski

• Burmistrz Miasta Ustki – p. Jan Olech

• Radny Miasta Ustka - p. Włodzimierz Siudek

• Prezes Banku Spółdzielczego w Ustce – p. Irena Klein

• autor programu „ Edukacja morska” – kmdr ppor. Dariusz Kloskowski

• Dyrektor Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Gminy Ustka – p. Zbigniew Więckiewicz

• Proboszcz Parafii pw. NMP „ Gwiazdy Morza” - ks. Tadeusz Nawrot

• Przewodniczący Rady Rodziców – p. Marek Osiński

• Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców – p. Maria Preiss.

Pierwszą część uroczystości poświęcono wręczeniu nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców, podziękowań i rozdaniu świadectw ukończenia szkoły. Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego dla „ Superabsolwenta” otrzymała Karolina Walicka z kl. III a. Wręczył ją p. Zbigniew Babiarz – Zych. Nagrodę Prezesa Banku Spółdzielczego w Ustce oraz Nagrodę Wójta Gminy Ustka otrzymała Marta Klein z kl. III a. Oliwia Broniek, także z kl. III a, otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Ustka. Dyrektor ZSOiT p. Józef Masłowski oraz wychowawcy i opiekunowie klas wręczyli nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zaangażowanie w życie klasy i szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe.

Spośród zaproszonych gości głos zabrali: p. Zbigniew Babiarz – Zych, prof. Tadeusz Sucharski i p. Zbigniew Więckiewicz, którzy złożyli absolwentom gratulacje i życzyli sukcesów na egzaminie maturalnym, egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe, kolejnych etapach edukacji oraz w życiu osobistym.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego i klas młodszych życzenia absolwentom złożyli uczniowie klas Ib i Ia : Dominika Pawlak i Michał Jankowski. Podczas części oficjalnej odbyło się także uroczyste przekazanie sztandarów szkół uczniom klas młodszych.

Drugą część uroczystości – program artystyczny przygotowali uczniowie klas II a i II b. Uhonorowali swoich kolegów statuetkami i tytułami przyznawanymi w 9 kategoriach. Swój talent wokalny zaprezentowali uczniowie: Klaudia Kostrubiec z kl. II a, Monika Bartyzel z kl. II b oraz Kacper Krawczyk z kl. I a.

Po zakończeniu uroczystości absolwenci spotkali się z wychowawcami, opiekunami klas i nauczycielami, aby podziękować im za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i przygotowanie do egzaminów maturalnych i zawodowych.

Zdjęcia w galerii.

.