W dniach 8-10 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Została ona zorganizowana w ramach projektu rządowego Poznaj Polskę.

W podróż wyruszyliśmy 8 listopada o godzinie 5.00, a do Warszawy dotarliśmy o godz. 13.00. Rozpoczęliśmy od szaleństwa zakupowego w centrum handlowym Złote Tarasy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, w którym wzięliśmy udział w ważnej i pouczającej lekcji historii.

Wtorek rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście oraz wizyty w Zamku Królewskim. Potem Łazienki, a następnie wizyta na Stadionie Narodowym. Tego dnia bardzo zmarzliśmy, bo temperatura była prawie zerowa. Ale tuż po kolacji pojechaliśmy się rozgrzać do kolejnego centrum handlowego, bo niekórym mało było zakupów:)

W ostatnim dniu wycieczki, tuz po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Potem odwiedziliśmy Wilanów i na koniec pobytu w stolicy mieliśmy czas, aby odkrywać tajemnice nauki i techniki w Centrum Nauki Kopernik.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ustki po północy. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu:)

Opiekunami na wycieczce byli - p. Wojciech Polakowski, p. Monika Dymek, p. Agnieszka Klimek i p. Sylwia Cur- Kowalczyk.

Monika Dymek

wawa 1