Przypominamy, że należało wybrać jedną z dwóch możliwości uczestnictwa w konkursie - napisanie wiersza o wybranym nauczycielu lub wykonanie jego portretu/wizerunku.

Najwspanialszy wiersz w języku angielskim napisał Maksym Kozak z klasy IV technik-mechatronik o swoim wychowawcy, a najpiękniej 'namalowali' nauczycieli Wiktoria Mockało z klasy III technik-hotelarz i Marcin Dutka z klasy IV technik-mechatronik. Nagrodzeni otrzymali dodatkowe punkty z języka angielskiego i słodkie upominki. Pomysłodawczynią konkursu była pani Monika Dymek.

Wiersz Maksyma Kozaka (zachowano oryginalną pisownię)

When I was fifteen years old I came to our school,
My studying process wasn't hard — it was extremely cool.
And there I met one active man, just "skinny belly preacher",
His name is Mr. Piotr Drwal, and he is PE teacher.

He showed me how to reach my goals and taught me how to score.
Inspiring objectives which I couldn't score before.
And after couple years in school I truly understood,
That he deserves a star on Walk of Fame in Hollywood.

Pan Andrzej Gałat oczami Wiktorii Mockało

Pan Piotr Drwal oczami Marcina Dutki