Dziś, 9 października br., w naszej szkole, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Engela, selekcjonera reprezentacji Polski w latach 2000-2002. Trener Jerzy Engel objął honorowym patronatem oddział mistrzostwa sportowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Spotkanie było okazją do przywołania pięknych wspomnień, a dla uczniów szkoły, młodych zawodników MKS Jantar Ustka, także niezwykłą lekcją historii, sportowej pasji i dojrzałości.
"Starosta Słupski Paweł Lisowski nie zasypia gruszek w popiele. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu - osobistemu i Powiatu Słupskiego, który jest organem prowadzącym szkołę - oraz dzięki współpracy między Powiatem Słupskim, Miastem Ustka, klubem MKS JANTAR Ustka oraz Szkołą, hala sportowa  pięknieje i młodnieje, a my możemy pomóc naszym chłopakom sięgać po marzenia" – komentuje dyrektor szkoły Katarzyna Ozimek.

Uczestnicy konferencji:
    1. Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego – Pan Jan Olech
    2. Starosta Słupski – Pan Paweł Lisowski
    3. Wicestarosta Słupski – Pan Rafał Konon
    4. Radny Rady Powiatu Słupskiego – Pan Andrzej Tyszkiewicz
    5. Zastępca Burmistrza Ustki – Pan Bartosz Gwóźdź-Sproketowski
    6. Rzecznik Urzędu Miejskiego w Ustce – Pani Eliza Mordal
    7. Prezes Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka – dobry duch szkoły – Pan Łukasz de Lubicz Szeliski
    8. Reprezentacja MKS JANTAR Ustka:
        1) Viceprezes MKS JANTAR Ustka – Pan Stanisław Podlewski
        2) Viceprezes MKS JANTAR Ustka, trener i wychowawca – Pan Piotr Piszko
           Trenerzy:
        3) Edmund Raniszewski
        4) Karol Izmajłowicz
        5) Wojciech Polakowski
    9. Uczniowie klasy pierwszej oddziału mistrzostwa sportowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ustce.