W niedzielę 11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w miejskich obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  O godz. 11 –ej odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza, następnie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i przemarsz mieszkańców niosących dużą biało-czerwoną flagę pod Ratusz miejski. Aby w sposób szczególny uczcić ten dzień, w ziemi przed Ratuszem umieszczono Kapsułę Czasu zawierającą listy mieszkańców Ustki do przyszłych pokoleń. Po części oficjalnej miał miejsce piknik patriotyczny w ramach którego odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu ,,Drewutnia” oraz pokaz pirotechniczny.