21. kwietnia grupa humanistyczna z klasy I lo uczestniczyła w wykładzie p. Anny Marii Wesołowskiej na temat przestrzegania prawa. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku i było przeznaczone dla uczniów klas I szkoły ponadgimnazjalnej. Prowadząca jest sędzią karnym z trzydziestoletnim stażem, specjalizuje się w sprawach dotyczących zorganizowanej przestępczości, a znana jest szerszemu gronu z programu telewizyjnego sygnowanego jej nazwiskiem. Na spotkaniu p. Wesołowska poruszała problemy dotyczące młodzieży, jak np. cyberprzemoc, wczesna inicjacja seksualna czy legalizacja marihuany. Sędzina jest orędowniczką wprowadzenia do szkół edukacji prawnej, od wielu lat jeździ po kraju z wykładami dla uczniów różnych typów szkół. Szczegółowa treść wykładu i zdjęcia znajdują się na stronie GP24.