Z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego kolejny już raz odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja zaplanowana na 6 września dotyczyła „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji i przyjęliśmy zaproszenie od Biblioteki Miejskiej w Ustce bo to właśnie tam, na świeżym powietrzu w piękne, słoneczne, sobotnie przedpołudnie, odbywała się impreza.

Troje chętnych uczniów z klasy 2 LO: Joasia Sull, Darek Diemientiew i Tomek Bartosiński czytało wybrane fragmenty „Potopu”. Publiczność, której spodobała się kwestia wybrana przez Darka, nagrodziła jego występ brawami. W akcji wzięli udział także uczniowie szkoły podstawowej nr 2 i gimnazjum społecznego UTO, pracownicy biblioteki oraz usteccy radni. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o książce i filmie „Ogniem i mieczem”. Drugie miejsce zajęła Joasia Sull. Gratulujemy!

Link do Galerii Picasa