11 września br. w Sali Czerwonej starostwa słupskiego, starosta słupski Sławomir Ziemianowicz i wicestarosta Andrzej Bury wręczylistypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom powiatowych szkół ponadgimnazjalnych oraz listy gratulacyjne i upominki laureatom konkursów przedmiotowych zorganizowanych w roku szkolnym 2013/2014 przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

O stypendia Starosty Słupskiego za wyniki i osiągnięcia w nauce ubiegało się 18 uczniów. Ci, którzy je otrzymali mogą pochwalić się średnią ocen w roku szkolnym 2013/2014 od 5,06 do 5,67 i osiągnięciami w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego w kategorii za wyniki w nauce zostali:

Janina Anna Bartosińska – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce (od października studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie);

Andrzej Łukasz Kostuch – uczeń klasy trzeciej Technikum (zawód technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;

Sara Rycyk – uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. MikołajaKopernikaw Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;

Jagoda Maria Synak – uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Stypendystką  w kategorii za osiągnięcia w nauce została Jagoda Synak – uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego.

Wśród nagrodzonych na szczególne wyróżnienie zasłużyła Jagoda Synak, która w roku szkolnym 2013/2014 uzyskała średnią ocen 5,67, została laureatką III edycji konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Bruksela”, zakończyła z wynikiem pozytywnym zawody II stopnia eliminacji okręgowych XL Olimpiady Historycznej, zajęła czwarte miejsce w etapie wojewódzkim Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Powiatowym i drugie miejsce w finale turnieju historycznego „95 Rocznica Odzyskania Niepodległości”.

Wszystkim nagrodzonym Uczniom gratulujemy.